תמונות: זה בוודאי המקום

ביקורות סרטים

למרות מהלכים עלילתיים תמוהים ובראשם שימוש בשואה, "זה בוודאי המקום" בכיכובו של שון פן מצליח להקסים, לרגש ואפילו לספק גאולה

זה בוודאי המקום This Must Be The Place

אהבת את זה בוודאי המקום?
זה בוודאי המקום - This Must Be The Place
ארה"ב, (2012), 111 דקות, אנגלית
תאריך יציאה לאקרנים: 3.5.2012
טריילר This Must Be the Place

תקציר

"זה בוודאי המקום" הוא סרט מסע עתיר נגיעות קומיות. שון פן מגלם בו זמר רוק גלאמור מזדקן, שעדיין מקפיד להתאפר מדי בוקר. יום אחד הוא עוזב את אשתו ואת ביתו בדבלין ויוצא למסע חיפוש ברחבי ארצות הברית אחר הקצין הגרמני שעינה את אביו במכנה הריכוז.

התוצאה היא מבט צבעוני ומרתק על אמריקה העכשווית, שבה אילי נפט, לוכדי נאצים, אמהות חד הוריות, בחורי ישיבה ומועדוני רוק אפלים שזורים זה בזה ברקמה אחת ססגונית.

"זה בוודאי המקום" הוא סרט אמריקאי שנעשה בידי קולנוען איטלקי, אבל הוא נוגע בסוגיות שרלוונטיות מאוד לכל יהודי שמתעניין במורשת ובהיסטוריה שלו, וגם מופיע בו שחקן ישראלי בתפקיד קטן אך מרכזי - לירון לבו, שמגלם את אחד מקרובי משפחתו של הגיבור.

"זה בוודאי המקום" הוצג לראשונה במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל קאן. לאחר מכן הוקרן גם בפסטיבלים של לונדון ושל סלוניקי ובאירועים קולנועיים יוקרתיים אחרים.

זהו סרטו דובר האנגלית הראשון של סורנטינו, אחד הבמאים המוערכים באירופה של המאה החדשה, בין השאר בגלל סרטיו המהוללים "The Consequences of Love" ו"אל דיבו", שבהם חשף את סגנונו הווירטואוזי.