תמונות: טיטאניק

ביקורות סרטים

בעשור וחצי שעברו מאז יצא "טיטאניק", הפך העולם לציני ועתיר מודעות עצמית. מי שייגמל לרגע מן התכונות הללו, יגלה מחדש עד כמה "טיטאניק" הוא סרט חכם ומסעיר

טיטאניק Titanic

אהבת את טיטאניק?
טיטאניק - Titanic
ארה"ב, (2012), 194 דקות, אנגלית
תאריך יציאה לאקרנים: 5.4.2012
סוגי הקרנה:
3D
תסריטאי: ג'יימס קמרון
מוזיקאי: ג'יימס הורנר
טריילר טיטניק: תלת ממד

תקציר

הוצאה תלת-ממדית מחודשת של "טיטאניק" פרי עטו של ג'יימס קמרון, אחד הסרטים הכי מצליחים ואהובים בכל הזמנים. מככבים בו ליאונרדו דיקפריו וקייט ווינסלט, שהסרט הפך אותם לכוכבים.

כזכור, מדובר באפוס קולנועי ענק המתאר את שעותיה האחרונות של ספינת הטיטניק הידועה לשמצה דרך סיפור אהבה חוצה מעמדות בין ג'ק (די קפריו) ורוז (וינסלט). ג'ק הוא נער פשוט מהמעמד הנמוך שיעשה הכל כדי להגיע לאגף של המעמד הגבוה בספינה. כשהזיק ניצת בינו לבין רוז המלכותית, דבר לא יפריד ביניהם - אפילו לא קרחון ענק שיכול לאוניית הפאר.

"טיטאניק" הגיע לאקרנים ב-1997 והרוויח בזמן יציאתו יותר מ-1.8 מיליארד דולר ברחבי העולם, וזאת עוד לפני עידן המחירים הגבוהים של התלת-ממד. הוא עשה זאת, בין השאר, הודות למעריצות רבות שבאו לראות את הסרט שוב ושוב, כך שהיה מדובר בעצם בתופעת תרבות של ממש.עד "אווטאר", גם הוא של קמרון, זה היה הסרט הכי מצליח בכל הזמנים.

"טיטאניק" כיכב גם בטקס האוסקר וקטף 11 פסלונים מוזהבים, ובהם לסרט ולבמאי הטוב ביותר. הזעקה "אני מלך העולם!" שליאונרדו דיקפריו משמיע במהלכו נחשבת לאחד הציטוטים המוכרים ביותר של הקולנוע העכשווי.